AKTUALNOŚCI    PRENUMERATA    REKLAMA i OGŁOSZENIA    IMPREZY    NUMERY ARCHIWALNE    KONTAKT

 
>>
Classicauto rally "Dębica" - IV Eliminacja Classicauto Cup 2009
11 - 12 września 2009 roku (piątek-sobota), Ropczyce

Classicauto rally "Dębica" IV Eliminacja Classicauto Cup 2009 odbyła się w ramach Sympozjum Sportowo-Turystycznego Dziennikarzy - II Rundy Mistrzostw Polski Dziennikarzy.
Funkcję Organizatora imprezy pełnił Automobilklub Stomil Dębica.

Wyniki Classicauto Rally Dębica (pobierz plik .xls) 

Jak co roku sezon zmagań Classicauto Cup zakończyliśmy imprezą w Dębicy, a właściwie Ropczycach. Ze względów organizacyjnych nazywała się ona Sympozjum Sportowo-Turystycznym Dziennikarzy i była rozgrywana wg regulaminu Auto Klubu Dziennikarzy Polskich. Nasze grono było klasyfikowane oczywiście oddzielnie, według regulaminu ramowego Classicauto Cup 2009. Bazą Imprezy był Hotel "Igloopol" w Dębicy.


Materiały informacyjne dla uczestników:

Komentarz do Regulaminu
Ponieważ rajd różni się od pozostałych imprez cyklu Classicauto Cup chcielibyśmy przypomnieć o kilku ważnych sprawach:
- załoga na rajdzie składa się z kierowcy i pilota
- samochody przed imprezą przechodzą Badanie Techniczne które jest dużo bardziej restrykcyjne niż zazwyczaj. Poruszamy się po drogach publicznych i dlatego organizator może nie dopuścić niesprawnego auta (światła, klakson, ogumienie etc.). Do obowiązkowego wyposażenia należy również apteczka, gaśnica (z ważnymi badaniami!) i trójkąt ostrzegawczy
-zabronione jest używanie opon wyczynowych. Są to zazwyczaj opony bez znaczka E i posiadające napis, że przeznaczone są wyłącznie do jazdy sportowej.
-zniszczenia w mieniu spowodowane przez zawodników (również na trasach prób sportowych)są pokrywane z ich polisy OC
-przed rozpoczęciem imprezy zawodnicy powinni zapoznać się z trasami prób sportowych (przestrzegając przepisów obowiązujących na drogach publicznych), opisując je sobie, zwracając szczególną uwagę na miejsca niebezpieczne, wszelkie nierówności nawierzchni i inne utrudnienia.
- jak co roku możemy się również spodziewać zintensyfikowanych działań policji nastawionych głównie na kontrole prędkości. Dlatego prosimy gorąco o nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Dopóki Policja będzie nas łapała na przekroczeniach prędkości dopóty będzie się zjawiała na naszych imprezach w najmniej oczekiwanych miejscach. Najszybszym na „dojazdówkach” przypominamy, że za drugie wykroczenia drogowe przewidziana jest kara 300 pkt. a trzecie równa się wykluczeniu z rajdu.
-przed imprezą odbędzie się krótkie obowiązkowe spotkanie na którym organizator przybliży nam sposób zachowania się w sytuacjach krytycznych.

Ograniczenie ilości załóg
Organizatorzy wszystkich imprez motorowych określają maksymalną ilość aut które mogą brać udział w zawodach. Tzw „pojemność” trasy rajdu w Ropczycach została określona na 60 samochodów. Ponieważ startują tam również zawodnicy z AKDP i klubu Dębickiego dysponujemy jedynie trzydziestoma pięcioma miejscami (o 5 więcej niż w ubiegłym roku). W dwóch poprzednich edycjach Classicauto Rally była to w zupełności wystarczająca ilość. W obecnym roku frekwencja na naszych zawodach zwiększyła się skokowo dlatego obawiamy się, że nie będziemy mogli przyjąć wszystkich chętnych. Chcąc dać szansę zawodnikom którzy brali udział w trzech poprzednich eliminacjach lub też walczą o punkty w końcowych klasyfikacjach będziemy zmuszeni do weryfikacji zgłoszeń. Robimy to pod przymusem i dlatego prosimy o wyrozumiałość osoby którym nie uda się wystartować. Postaramy się aby w przyszłym roku przyjąć wszystkich chętnych.

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń bez dokonywania wpłaty. Wpisowe będzie można przelewać (w przeciągu dwóch dni) dopiero po otrzymaniu od nas informacji zwrotnej. Przepraszamy za utrudnienia.

Wpisowe
Wpisowe wynosi 350zł. W cenę wliczony jest udział w rajdzie oraz uroczysta kolacja 12 września. Cena nie zawiera noclegów.

Jeżeli mają Państwo jeszcze jakieś pytania prosimy o kontakt z Tomkiem Ważyńskim: tomasz.wazynski@classicauto.pl lub 0 501 806 150

Formularz zgłoszeniowy (pobierz plik .doc) -
Lista startowa (pobierz plik .xls)  - aktualizacja 09.09.2009
Regulamin Sympozjum Sportowo-Turystycznego Dziennikarzy (Classicauto rally "Dębica")(pobierz plik .doc) 
Harmonogram czasowy (pobierz plik .doc)  - aktualizacja 21.08.2009
Start honorowy i badanie techniczne(pobierz plik .jpg)  - aktualizacja 21.08.2009
Harmonogram czasowy Prologu (pobierz plik .doc)  - aktualizacja 21.08.2009
 
Harmonogram czasowy I-go Etapu (pobierz plik .doc)  - aktualizacja 21.08.2009
  - aktualizacja 21.08.2009
Harmonogram czasowy II-go Etapu (pobierz plik .doc)  - aktualizacja 21.08.2009
  - aktualizacja 21.08.2009
Poradnik dla uczestników (pobierz plik .pdf)  - aktualizacja 02.09.2009
Komunikat Organizatora nr 1 (pobierz plik .doc)  - aktualizacja 06.09.2009
Komunikat Organizatora nr 2 (pobierz plik .doc)  - aktualizacja 06.09.2009

Regulamin Ramowy: 
Regulamin Ramowy Classicauto Cup 2009 (pobierz plik .doc) - aktualizacja 14.04.2009r.

Załącznik nr 1 - terminy eliminacji Classicauto Cup 2009 (pobierz plik .doc) - aktualizacja 14.04.2009r.
Załącznik nr 2 - Auta Gr. II i III dopuszczone do Classicauto Cup 2009 (pobierz plik .doc) - aktualizacja 21.05.2009r.

Komunikat Classicauto z dnia 21.08.2009r.
Rekomendowany przez Organizatora nocleg znajduje się w Bazie Imprezy tj. w Hotelu "Igloopol" w Dębicy, ul. Sportowa 22 tel. 014 681 42 42. Wszystkich zainteresowanych prosimy o samodzielną rezerwację noclegu. Rezerwacja odbywa się telefonicznie, na hasło: Classicauto.


Komunikat Classicauto z dnia 06.09.2009r.
Itinerery będą do odbioru w recepcji Hotelu "Igloopol" w Dębicy od czwartku 10.09.2009r. późnym wieczorem. Rekomendujemy dokonanie zapoznania z trasą w piątęk 11.09.2009r. rano.


Komunikat Classicauto z dnia 06.09.2009r.
Podczas imprezy wieczornej, odbywającej się w sobotę 12.09.2009r.nastąpi rozdanie nagród za cały sezon Classicauto Cup.


Komunikat Classicauto z dnia 09.09.2009r.
Osoby, które jadą po raz pierwszy w rajdzie i nie wiedzą jak korzystać z itinerera lub jak zapoznać się z trasą, mogą skorzystać z pomocy Tomka Ważyńskiego, który będzie w stanie udzielić odpowiedzi na większość pytań. Zachęcamy do kontaktu z Tomkiem pod numerem telefonu 0 501 806 150.

Informacje dla kibiców i dziennikarzy:

Serdecznie zapraszamy kibiców i dziennikarzy. Wstęp wolny!!!